Vážený zákazníku, rytiny na knoflíčky a šperky momentálně vyhotovíme za cca 4-6 dnů, vzhledem k vzrůstajícímu počtu objednávek. Rádi Vám zodpovíme jakékoliv dotazy týkající se nejen gravírování na tel. 602 626 631. Děkujeme za pochopení a přejeme fajn nakupování.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
10:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 501,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Vrstva Rhodia na šperkách a knoflíčkách

Pokrytí šperku nebo knoflíčku vrstvou Rhodia, nebo-li rhodiování znamená, že povrch šperků ze slitiny kovů je elektrolyticky pokryt nanášením v síle cca 0,25 µm ušlechtilým kovem Rhodiem. Rhodium patří do skupiny platinových prvků. Má stříbřitou bílou barvu a stejně jako Palladium se řadí mezi lehké platinové kovy. V přírodě existuje převážně ryzí a vždy s dalšími drahými kovy.

Rhodium je stálý, tvrdý a odolný kov, který je vůči vnějším vlivům, jako je světlo, lidský pot a chemické látky stálejší, než jiné cenné kovy jako třeba zlato nebo stříbro. Pro své vlastnosti se používá k výrobě šperků. Nanášením vrstev zvyšuje lesk a chrání proti černání. Tím jsou šperky odolnější vůči vnějším vlivům jako je světlo,, vlhko a nárazy. Při doteku s pokožkou je anitalergické.

Z povahy úpravy rhodiováním vyplývá, že se jedná jen o krycí vrstvu, která se při pravidelném nošení může vlivem mechanického působení zmenšit.

Manžetové knoflíčky a šperky upravené rhodiováním lze opatřit rytinou, nejvhodnější je gravírovat je laserovou gravírkou, která text nebo logo zabarví do šedé až černé barvy. Navíc, paprsek laseru vypálí do povrchu šperku rytinu tak precizně, že vypadá jako natisknutá.