Vážený zákazníku, rytiny na knoflíčky a šperky momentálně vyhotovíme za cca 4-6 dnů, vzhledem k vzrůstajícímu počtu objednávek. Rádi Vám zodpovíme jakékoliv dotazy týkající se nejen gravírování na tel. 602 626 631. Děkujeme za pochopení a přejeme fajn nakupování.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
10:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 501,00 Kč a máte dopravu ZDARMA

Manžetové knoflíčky: Mějme styl

Už se Vám někdy stalo, že Vás upoutal na oděvu druhého člověka nějaký detail? V běžném životě nás obklopují jednotvárné a nevýrazné kombinace oblečení, bez jakéhokoliv nápadu a barevné odlišnosti. Tato jednotvárnost lze jednoduše změnit použitím doplňků.

Je třeba dát pozor na kombinace a množství ozdob. Přestože méně znamená více, s méně nápadnými doplňky je třeba zacházet opatrně. I luxusní oblek se může pokazit nevhodnou volbou šperků.

Možná jste si už všimli u několika mladých i starších mužů, že se oblékají stylově, promyšleně a s důrazem na svou individualitu. Do svého zevnějšku vkládají nápad a styl. V poslední době se spoustu mužů a žen se začalo zaměřovat na obleky a kostýmy šité na míru, k nim patří bezesporu košile s francouzskými, neboli dvojitými manžetami určenými pro manžetové knoflíčky.

Manžetové knoflíky slaví v naší zemi veliký návrat. Jako doplněk jsou pomyslnou třešničkou na dortu utvářející celkový dojem. Proč by se ale tento trend měl objevovat jen v manažerském prostředí nebo formálních příležitostech.

Manžetové knoflíčky se nosí především ke košilím s dvojitou manžetou. Může Vám to přijít samozřejmé, ale musíme to zdůraznit. Na trhu se totiž objevily prazvláštní košile s jednou manžetou, které obsahují jak dírku na manžetové knoflíčky, tak klasické přišité knoflíky na každém rukávu. Jedná se o jakýsi hybridní model manžet, který touží uspokojit obě strany. Osobně bychom preferovali dvojité manžety určené pro manžetové knoflíčky. Ty se zapínají přeložením a následně souměrným propojením čtyř dírek k sobě, do kterých se knoflíčky vloží.

Na módním trhu nalezneme několik druhů manžetových knoflíků. Jsou nápaditě tvarovány v různých variantách a rozlišeny do širokého spektra motivů, ve kterých se každý majitel může "najít". Vystihnou jakoukoliv příležitost, či podtrhnou atmosféru konkrétní události.

Knoflíčky se vyrábějí z různých druhů materiálů. Nejen z obvyklých kovů jako je zlato, stříbro, ocel, kovů s povrchem rhodia, ale také ze skla, pryskyřice či bavlny. Velmi oblíbené jsou na svatební příležitosti jako symbol štěstí, stejně tak neformální setkání.

Manžetové knoflíky mají dlouhou historii. Jejich nošení je známé již ve třináctém století. Slovní spojení "manžetové knoflíčky" bylo vytvořeno až v Evropě ve století osmnáctém, v roce 1788. Významným obdobím prošly ve viktoriánské Anglii v druhé polovině devatenáctého století. Mezi anglickými gentlemany byly velmi oblíbené, stejně jako v současnosti. Nosí se i v dalších anglicky mluvících zemích, jako je například Austrálie.

Vezměme si z anglosaských zemí příklad, mějme styl.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli