Vážený zákazníku, rytiny na knoflíčky a šperky momentálně vyhotovíme za cca 4-6 dnů, vzhledem k vzrůstajícímu počtu objednávek. Rádi Vám zodpovíme jakékoliv dotazy týkající se nejen gravírování na tel. 602 626 631. Děkujeme za pochopení a přejeme fajn nakupování.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
10:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 501,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
15.12.2020
gravírování

Rytí šperků nebo-li gravírování

rytí do přívěškurytí do partnerského přívěškurytí do kapesních hodinekrytí a gravírování náušnicrytí a gravírování prstenůgravírování a rytí loga do knoflíčkůgravírování a rytí textu do knoflíčkůrytí a gravírování přívěšků na klíčerytí a gravírování zadní strany kompasurytí a gravírování přívěšku na klíčerytí a gravírování náhrdelníkugravírování a rytí náramku

Gravírování je služba, kdy se pomocí přesné laserové nebo diamantové gravírky do manžetových knoflíčků a dalších šperků vyryje, jakoby natiskne, neodstranitelný text, obrázek nebo ilustrace s perfektní reprodukcí.

Laser pomocí paprsku vypálí předlohu do plochy šperku a zabarví tak rytinu do šedé až černé barvy, výsledná barva rytiny je odvozena od zvoleného materiálu. Zatímco diamantová gravírka, jak název napovídá, diamantovým hrotem do povrchu šperku vytepe a vyšrafuje předlohu. Jemně odkryje slabou vrstvička kovu, aby se ve výsledku zobrazila předloha v barvě samotného materiálu. Představme si to stejně, jako když špendlíkem vryjeme linku do povrchu hliníku, ovšem vyrytý povrch je pouze do hloubky několika setin milimetru.

Rytinu textu nebo obrázku je možné provést do téměř jakéhokoliv produktu s lesklým i matným povrchem. Záleží pouze na rozměrech samotného šperku. Na velmi malých špercích by linie rytiny nemusely být dobře čitelné a rozlišení ostré. Je možné rýt na zadní i přední stranu šperku. U manžetových knoflíčků dokonce do patičky úchytu.

Samotný předmět je uchopen do laserové nebo diamantové gravírky pomocí svěráčků, bezpečně zvládne i nerovné předměty.

Pro naší diamantovou gravírku jsou vhodné ocelové produkty i bižuterie, tedy šperky ze slitiny kovu s vrstvou Rhodia. Laserová gravírka zvládne téměř jakékoliv kovy.

Rozhodnete-li se pro obdarování knoflíčky s rytinou nebo jiným šperkem opatřeným rytinou s osobním vzkazem, monogramem, nebo obrázkem, stačí do objednávky vložit službu gravírování a do poznámky uvést samotný text, ke kterému navíc přidáte font písma, nebo přiložit obrázek a my Vám pošleme návrh rytiny zdarma. Vy si odsouhlasíte nejvhodnější umístění předlohy, případně velikost a umístění textu a poté předáme šperk k vyrytí. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli